Marcin Daniec

Marcin Daniec uważa się za krakowskiego satyryka, bo też wszystko co najpiękniejsze w jego karierze związane jest z tym miastem. Nigdy nie wypiera się korzeni i zawsze chętnie podkreśla, że „urodził się w tym samym Wielopolu, co genialny Tadeusz Kantor”.

 W 1993 roku na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu otrzymał nagrodę za debiut – tak zwaną „Karolinkę”, a już w rok później reżyserował Opolski Kabareton. Przez wiele lat współpracuje ze ścisłą czołówką polskich artystów.
Marcin Daniec to artysta, który wciela się w przeróżne postacie, naśladując i przejaskrawiając ich cechy. Na scenie umiejętnie zmienia się z małego chłopca w zagorzałego kibica sportowego, wywołując nawet na najbardziej kamiennych twarzach widzów uśmiech i łzy radości. W swoim programie stara się nie umieszczać treści politycznych, natomiast wiele uwagi poświęca temu, co dotyczy przeciętnych obywateli. Kabaret Marcina Dańca to także piosenka, która skłania do refleksji, bo jak sam często mówi: „nie można prześmiać całego życia”.

GREAT PRODUCTION prowadzi krakowski management Marcina Dańca.